Naujas skonis iš „Santa Bremor“

Naujas skonis iš „Santa Bremor“
SANTA BREMOR pristato naują ikrų užtepėlių skonį – CAVIAR CREAM su parmezano sūriu.
Ikrų užtepėlės CAVIAR CREAM – tai analogų rinkoje neturintis produktas, Lietuvoje pirmą kartą pristatytas dar 2011 metais. Šios užtepėlės gaminamos iš natūralių stintenių ikrų, o tokie papildomi ingredientai kaip rūkyta lašiša ar krevetės taip pat naudojami tik natūralūs. Užtepėlėse yra daug mikroelementų ir vitaminų, gamyboje itin griežtai kontroliuojama kokybė.
Naujojo produkto – CAVIAR CREAM su parmezano sūriu – atsiradimą lėmė besikeičiantys vartotojų poreikiai bei noras pasiūlyti pirkėjams ką nors naujo ir šiek tiek netikėto. Naujasis skonis – puikus ikrų užtepėlės ir parmezano sūrio derinys! Parmezano sūris, turintis savitą kartumo ir saldumo pojūtį, itin dera su išskirtiniu stintenių ikrų skoniu. Sūrio gabalėliai yra specialiai apdorojami ir subtiliai įdedami į padažą, todėl gaminio tekstūra išlieka labai švelni, vienoda ir puri.
Ikrų užtepėlės – puikus pasirinkimas Jūsų pusryčiams su skrudinta duona ir mėgstamu ryto gėrimu. Jos taip pat puikiai dera su traškučiais, krekeriais ar duonos skrebučiais, taip pat su šviežiomis daržovėmis ar blynais.